47 830 läst ·
413 svar
48k läst
413 svar
Rekar för inbrottsförsök
Ja.Silly Bear skrev:
Kolla i Trump/Vancetråden, så får du se. Eller varför inte i Coronatråden.
Nazister och foliehattar överallt. Det bara dräller av dom. En och annan landsförrädare dyker också upp. Troll finns det också. Alla blir de avslöjade av samma lilla skara som härjar i forumet.🤔😎
Redigerat:
Jag tycker att det verkar som att att du slåss mot halmgubbar.D djac skrev:Absolut, det både förstår jag och håller med om, jag tog upp det bara som ett exempel på att perfektion aldrig uppnås, även när man betalar ledningen intergalaktiska löner så uppnår man inte perfekt effektivitet, så i mina ögon är det ingen bedrift att hitta bevis för att något inte är perfekt.
Det innebär inte att man någonsin ska sluta försöka förbättra, annat än om enda godkända resultatet är 100% effektivitet, då kan man lägga ner direkt.
Verktygstokig
· Västerbotten
· 692 inlägg
Nazister torde utgöra en delmängd av fascister. För att utröna vad en fascist är kan man använda Umberto Ecos lista av kriterier. (En kortare text om samma sak finns här).Silly Bear skrev:
Man är knappast fascist om man tycker att en eller ett par av kriterierna passar in på en själv, men om alla passar så är man nog en tvättäkta fascist.
Klicka här för att svara
Produkter som diskuteras i tråden
