1 444 537 läst ·
18 286 svar
1445k läst
18,3k svar
Vad blir det för mat?
Ja gillar man gladpack så...Maskintok skrev:
Men gå och fäll en gran eller nåt. Du börjar låta som en obehaglig kombination av en ilsken bespisningstant från barndomen och min mamma!Maskintok skrev:
Då ska den vara så färsk att den knappt hunnit gro. Men OK, är den noga borstad så kan den gå ner men dyker gladpackkänslan upp, då skalas den!Maskintok skrev:
Redigerat:
Alfredo skrev:
Ja gillar man gladpack så...
Men gå och fäll en gran eller nåt. Du börjar låta som en obehaglig kombination av en ilsken bespisningstant från barndomen och min mamma!
Jo det har jag redan gjort..
Då ska den vara så färsk att den knappt hunnit gro. Men OK, är den noga borstad så kan den gå ner men dyker gladpackkänslan upp då skalas den!
Gud bevare mig att få ha en egen smak!
Renoverare
· Stockholm
· 21 054 inlägg
Akta dig för att bli magsjuk. En kollega till mig åt räkmacka och blev dålig bara för några veckor sen.nino skrev:



