Hej på er!

Den förra ägen till vårt hus hade ett handtag fastskruvad på badrumsbänken på ena sidan om handfatet. Detta har vi nu tagit bort. Det återstår nu 4st. hål efter detta handtag. Vi skall i nuläget bara renovera/förbättra det allra nödvändigaste i vårt badrum. Vi har tänkt att byta ut hela skivan på bänken men det måste väl ändå finnas enklare lösningar för att bli kvitt dessa hål. Funderar på att spackla över hålen och måla hela skivan utan det syns några penseldrag, bara "dutta" med en rund pensel...vet inte hur bra detta kan bli.

Vill nu ha lite tips på hur vi på ett snyggt sätt skall täcka dessa hål...kanske lägga på något snyggt på var sin sida om handfatet....förslag tack!

ha en trevlig helg!
 
Det hade varit praktiskt om du nämnde vad det är för typ av yta/material i skivan, det spelar roll hur man lättast återställer den ;)
 
Ja phl vi snackar om en 80-talsbänk: vit laminatskiva.

ha god helg!
 
Kan du inte göra en fuling med Plastic Padding P100 och några droppa lackfärg över det som försegling så att fukt inte kommar ner mellan laminatytan och spacklet i hålen?
 
Jo phl de e ju oxå en lösning....funderar på att måla dit något snyggt istället...frågan är då VAD?
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.