Och igår fick jag samma problem med min de Walt
 
R Rolfan skrev:
Och igår fick jag samma problem med min de Walt
C Cjnilsson2 skrev:
Löste det sig? Jag har exakt samma problem med min metabo kompressor nu.
Jag undrar om någon vet var man kan hitta reservdelar (tryckströmbrytare) till en [DEWALT®] DPC6MRC kompressor. Jag får ingen hjälp vare sig av deWalts support eller Verktygsproffsen där jag köpte den. Garantin har gått ut och de hänvisar till verkstad och kan inte ens säga vad det skulle kunna bero på (slår inte ifrån, bara pyser vid 7 kg tryck och fortsätter att gå).
 
Jag har en likadan som är inköpt på jula där snabbkopplingen som sitter fast på kompressorn började läcka. ( inte i gängan utan något strul i själva kopplingen)

Jag gick bara in till butiken, utan kompressorn, visade kvittot och förklarade problemet. De beställde direkt en ny reservdel utan några motfrågor. Har för mig att det var 3 års garanti.

Kunde inte se vart din är inköpt. Men oavsett butik så kan det vara värt att testa.
 
även jag har samma problem.

Har någon löst problemet? hur??
 
Jag skruvade av min tryckströmbrytare, öppnade upp den, skakade lite, pillade lite och monterade tillbaka den. Och vips så fungerade den igen.
 
  • Gilla
Cefalon
  • Laddar…
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.