Det är ju upp till var och en att ta ställning till att bygga ett älvsbyhus. Om man är så pass teknisk att man kan skriva 'älvsbyhus' i sökfältet på Google så får man upp all fakta som finns, sen får man ju själv ta ställning till om man vill eller inte. Själv har jag ju läst på det här forumet att det är långt ifrån bara ä-hus som har missnöjda kunder, utan även dyrare hustillverkare som har problem. Med facit i hand verkar det som att bygga hus är som att köpa grisen i säcken!
 
Cujo skrev:
Minnet är kort...:confused:

Förstår faktiskt inte att folk fortfarande vågar anförtro Ä-hus sitt livs största investering, efter skandalerna i tv för ett par år sedan. Chansar man på att det oftast går bra, eller?

För om det inte gör det, så är man som bekant helt körd! :eek:
Ja det är jo mycket med Älvsbyhus! Men största problemet ligger i att folk smetar upp dom på någon blötmyr/dassig gammal sjöbotten.
O så givetvis entreprenörerna, men folk har ju lyckats anlita hassans catering till husbyggen också!

Så största problemet är beställar kompetens och sen entreprenörerna.
 
  • Gilla
Oppe
  • Laddar…
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.