4 961 304 läst ·
34 259 svar
4961k läst
34,3k svar
Vad har ni gjort med era hus idag?
Har justerat en fot på tvättmaskinen. Den har stått på instruktionsboken sen vi köpte den för 3 år sen då vi inte hade något verktyg smalt nog att justera med där och då. Men nu så. Man ska vara glad för det lilla 
Medlem
· Blekinge
· 12 446 inlägg
Snälla dra kabeln lod och vågrätt, och inte hängande på detta vis.
Medlem
· Blekinge
· 12 446 inlägg
Börjat årets kamp mot gäss vid stranden.
Bytt blandare i duschen på bottenvåningen. Förra blandaren var en begagnad som blev över då vi fixade på övervåningen, men det blev svårare och svårare att justera vattenmängd och temperatur. 45 år kan väl ses som tillräckligt?
Köpte en Oras på k-bygg, med 30% rabatt.
Köpte en Oras på k-bygg, med 30% rabatt.
Medlem
· Blekinge
· 12 446 inlägg
Tyvärr kommer det inte bli bättre. I Sverige är det tillåtet att hänga kablarna hur som helst i väggarna men det gör ont i en seriös hantverkares hjärta.OestlundJ skrev:
Behörig elektriker kan idag vara en anställd lärling i ett E-bolag. Av dessa anledningar gör jag allt el själv.
Lycka till!




