Någon som har tips på praktisk garderobsbelysning. Har gamla 60cm garderober med dörrar. Vill helst ha sensorstyrt belysning med batteridrift, alternativt så att man kan sammankoppla flera lampor och klara sig med ett eluttag för 3-4 garderobskåp som vi har i varje rum.
 
Jag såg att de fanns ledbelysning i from av een tunn avlång stipp med flera små ledlampor i. Den var ca 1cm hög och tänkt att ha framförallt under skåp i köket och så. Dock fanns det en rörelsesensor som man kunde koppla till den. När man drog handen framför så tändes ledstrippen. Kanske kan detta vara något? Dock inte batteridriven.

//Tobias
 
Vill du ha med batteri har Osram denna och Philips denna
 
Var på bauhaus idag de har typ 3 olika varianter av sensor styrda garderobslampor från osram, batteridrivna då som du önskar dig. Fanns vid kassan så de kan säkert ha flera olika varianter på sin lampavdelning.
:)
 
Du råkade inte se priset? Jag har Philips SpotOn med sensor i ett skåp och den gick på 99kr inkl batterier.
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.