Verkar räcka med att skriva ett inlägg på mobilen så är bevakningen där. Gudfader eller ej. :)
 
ullberg skrev:
Jag "testgillade" i denna tråd: [länk]

Och sen dess har det kommit inlägg i den, utan att jag fått några mail. Men kanske hann Pers

bli klart (dvs. åtgärdat) innan dessa inlägg kom.

/U

PS: mitt inspel om relation till antalet inlägg (gudfadersnivån) var givetvis på skämt.
Nej, felet är ännu inte fixad eftersom fixen kommer komma i samband med en del andra fixar och förbättringar och just nu har vi hittat ett annat fel som stannat upp publicerandet.

Ser dock i din profil ullberg att du har inställningen "Veckovisa meddelanden via e-post" så kanske inte får mail om det förrän ditt veckomail skickas till dig. Det normala är annars att man får mail direkt.
 
ullberg
Jag ställde just om den inställningen (det stod "direkt" innan jag började läsa denna tråd), men som en extra kommentar kan jag då säga att jag även efter den ändringen fått mail direkt på de trådar jag faktiskt bevakar.

(så ändringen verkar inte haft någon effekt)

EDIT: jag ser nu att det inte påverkar gamla bevakningar, alla mina nya står det veckovis på, och de gamla står det omedelbart. Så det kan säkert stämma som Per skriver. (Spelar praktiskt ingen större roll då jag ändå låter mailservern städa undan dem till speciell mapp...)
 
Redigerat:
Nu har vi fixat buggen som gjorde att man bevakade när man gillade.
 
  • Gilla
Bo.Siltberg och 1 till
  • Laddar…
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.