CarMan: Jag har inte kollat nu särskilt utan jag kollade bara när jag installerade pumpen och hur många starter pumpen haft och då fått fram ett snitt per dag sen inköp, pumpen står i min verkstad som jag är i en hel del och den går inte hela tiden men bra mycket.

Men för att gå tillbaka till topic, någon som har bra erfarenhet av någon installatör i norra sthlm?

Sen om någon Moderator vill så kan dom flytta denna tråd till Värmepumpar delen då den kanske inte ska ligga under värme allmänt.

// SvanteP
 
Kolla alla inställningar innan du köper o instalerar nått dyrt du inte behöver, som bara försämrar cop i slutändan.

vad är billigast? sätta på vatten kockaren med rätt mängd vatten när du behöver vattnet? eller ha vatten kockaren full med vaten o starta den lite då o så, trots att du inte behöver vatten på nån timme?

= du ka helst undvika akumulatortank om det går!
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.