Jag tänkte på att köpa en Makita 5704R men är den något och ha?

Spec

1200 watt
190 mm
0-4900 rpm
66/45 mm  90/45 grad. sågdjup

Jag är amatör och anledningen till jag vill köpa just den är, att ett företag säljer den för 915:- inkl moms och det tyckte jag lät billigt.


Mvh


Kent
 
Har lillebror till den: 5604 och den fungerar utmärkt. Har haft den i cirkus två år och är mycket nöjd... Funderade på 5704 då det begav sig men den kändes lite stor för mitt behov då. Priset du sett är bra!
 
Var säljs den för 915:-?
 
Majgårdarna
Se där...  :D Fast detta var första gången jag ser denna test. Den KS55 från B&D var den jag hade innan Makitan och att den avviker något på 45g var vääääldigt snällt sagt  >:( Inser nu att den var blytung dessutom
 
Cinolin:

Jag ska köpa den i Danmark(jag är dansk, men bor i sverige) Tyvärr skickar dom inte till sverige, men det är ju inget problem för mig jag har ju familj där.


mvh


Kent
 
Nu har jag köpt den, då får vi se hur bra/kass den är. Det är ju altid kul att lägga trägolv :-[



mvh


kent
 
En makita är aldrig dålig :)
 
Någon som läst Råd och Röns cirkelsågtest från 2009-06-24 och vet vilken som fick bäst?
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.