Har äntligen invigt det nya badrummet! Så jag tänkte att man ju kan lägga upp det här.. det som är kvar är lite ventilation, belysning och lite möbler..

http://www.simlinge.se/picbath.php

MVH
PerAnn
 
vilket hästarbete! men blev väldigt snyggt, grattis!
 
Jättefint!
Grattis!
 
Supersnyggt badrum.

Är det en massiv ekskiva som tvättstället är infällt i? Hur har ni i så fall behandlat den och hur klarar den vattenstänk? Funderar också på den lösningen med ekskiva och handfat i badrummet.
 
Najs!!

Lite allergisk dock mot utanpå liggande rör när man lägger ner så mkt jobb :P
 
Hej,

Tack för responsen! Vi är själva nöjda.. ska bli skönt när vi får igång värmepumpen också så att vi får lite golvvärme.

Bänkskivan är massiv stavlimmad Ek och oljad med kokt linolja, misstänker att man får olja in den lite då och då, men hittils har det inte blivit vattenfläckar på den.

Rören var lite av en kompromiss kanske.. själv retar jag mig inte på det och när vi skulle gjuta så hade vi fortfarande några olika alternativ på dushlösning och så..

MVH
Per
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.