C cammen #1 Medlem · stockholm · 25 inlägg 3 sep 2018 23:39 cammen Medlem stockholm 25 inlägg 3 sep 2018 23:39 #1 Hej, Har ett par trasiga eternitplattor på mitt hus som jag skulle behöva byta. Är av klassisk form med vågig kant nertill. Någon som har tips på var man kan få tag på det alt. Har några extra plattor liggandes hemma?
Hej, Har ett par trasiga eternitplattor på mitt hus som jag skulle behöva byta. Är av klassisk form med vågig kant nertill. Någon som har tips på var man kan få tag på det alt. Har några extra plattor liggandes hemma?
prototypen #2 Medlem · Västerbottens län · 18 051 inlägg 4 sep 2018 13:35 prototypen Medlem Västerbottens län 18 051 inlägg 4 sep 2018 13:35 #2 Vi har ett hus i byn med eternitplattor där man tog bort en dörr. "Nya" plattor gjordes av masonit som målades, har nog suttit i 20 år. Protte
Vi har ett hus i byn med eternitplattor där man tog bort en dörr. "Nya" plattor gjordes av masonit som målades, har nog suttit i 20 år. Protte