Tackar. Om det stämmer kanske jag ska skriva vad jag egentligen undrade. Det var brorsan som hörde av sig och sa att han hade en riktigt grov enstam som jag kanske ville ha. Om det stämmer är den nog värd att spara, men om det är något som mer liknar vanligt granvirke gör den sig bättre som ved.
Letar du efter en att slöjda i?Hep skrev:
Hursom, en eller inte, varför inte prova att slöjda i sockertoppsgran eller vad det nu är?
Iofs en god tanke, men jag har egentligen mer än tillräckligt många oklara torkprojekt på gång. En en med 20 cm i diameter gör jag plats för på något sätt, men halvtunn gran jag inte vet vad jag ska göra med är inte riktigt lika lockande.
Fast känner jag min bror rätt kommer han dumpa den här vad jag än säger, då det är närmare hit än till tippen. #enlillebrorvetsinplats
Fast känner jag min bror rätt kommer han dumpa den här vad jag än säger, då det är närmare hit än till tippen. #enlillebrorvetsinplats
Klicka här för att svara

