Hej,
Vi planerar att bygga ut vår lilla Västkuststuga i Nacka. Letar därmed efter en Arkitekt som kan göra bygglov samt konstruktionsritningar för en enklare utbyggnad på ca 60-70kvm i tvåplan.

Tips mottages gärna:)
Nästa fråga är vad dessa kan tänkas kosta, vet ungeför vad vi vill ha för lösningar och har redan gjort egna enklare skisser.

Tackar på förhand
 
Hej!

Vi ska bygga till i Nacka och har haft flera arkitekter inblandade, och nu en konstruktör som gör själva konstruktionsritningarna.

Vilken stil tänker ni er? Om det är ultramodern superfunkis ska ni nog inte ha samma arkitekt som vi...

Vid det här laget kanske ni har hittat nån... såg denna tråd först idag.
 
Hej, Vi hittade en bra arkitekt tillslut och ritningarna är klara. Eventuellt behöver vi ngn som gör konstruktionsritningarna så om du har något bra tips så skriv det gärna.

Mvh

Roland
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.