Länge sedan sawsaw postade något, är han på sen semester månde?
 
Inte behövde han väl en egen tråd för det? För det andra så har han inte skrivit något sedan jag och sverre med flera inte köpte hans snack om att man måste dra minst 5G6 som stigare. (för att göra en lång debatt kort).

Kan vara en semester, vad vet jag ;)
 
Klart Sawsaw är värd en egen tråd. Det är du och sverre också om ni inte är inne i forumet på ett tag ; ) Den gamla diskussionen om man schablonmässigt ska rekommendera en area eller inte har alltså varit uppe igen. Hur kunde jag missa den? Får vara inne oftare i fortsättningen.
 
Jag noterade också hans avsaknad nyligen. Saknar hans ofta rappa besked om vad som gäller i regler och detaljer. Såg sedan ett inlägg i en gammal tråd där ett nick som hans verkade inaktivt. Men det verkade finnas dubbla, snarlika när jag tittade i medlemslistan..??

Att vi inte ständigt är helt överens om allting är ju det som gör diskussionen här på forumet så levande och kreativ!
 
Jag tror att han laddar om, han blir så fruktansvärt arg ibland att han måste nog vila.

Protte
 
prototypen skrev:
Jag tror att han laddar om, han blir så fruktansvärt arg ibland att han måste nog vila.

Protte
Kan säkert vara så, har för mig att samma sak skedde en gång tidigare, att han försvann efter en ganska hetsig diskussion och sedan dök upp när folk började efterlysa honom.
 
Mikael_L
Eller sett tillräckligt mycket "strunt" bli skrivet, utan att bli bemött som det borde ... ;) ;)
 
Mikael_L skrev:
Eller sett tillräckligt mycket "strunt" bli skrivet, utan att bli bemött som det borde ... ;) ;)
Precis, men vad som innefattas i ordet "strunt" är nog upp till varje forumsmedlem att bedömma, förhoppningsvis iallafall ;)

Tycker att modereringen ligger på en lagom nivå och olika åsikter måste få ventileras i ett forum som detta!
 
SawSaw skulle ju helt lägga av en gång men det blev visst bara några dagar.
Jag tror han kommer tillbaka.

Protte
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.