Hej!
Nu är det så att det har uppstått ett problem med avloppet, vattnet kom upp igen precis som om det vore stopp, tog isär rören under diskbänken för att se om det var stopp i de.
Efter rengöring av rören så fanns det inget som orsakade stopp där, inte heller i det långa röret som gick ner i golvet, hällde på vatten där för att se om det kom upp igen men de gjorde det inte.
Provade om stoppet var kvar och så var det när jag spolade vatten ur kranen, de blir lite som en fjäder effekt, först försvinner vattnet och sedan kommer det tillbaka.
Provade sedan att skruva upp ett lock som jag markerat på en bifogad bild, och då lät det ungefär som när man öppnar en läsk flaska och vattnet bara försvann.
Jag har inte några problem än så länge i badrummet, dock är ledningarna dit längre så det kanske uppstår där?
Hur som helst, jag har ingen aning om vad problemet är, därför vänder jag mig hit.
Kan tillägga att det är ett hus på landet med trekammarbrunn.