J Jackiie #1 Medlem · 7 inlägg 3 jul 12:29 Jackiie Medlem 7 inlägg 3 jul 12:29 #1 Reläet styrs från en trådlös knapp. Jag har tänkt byta ut till en Wago så att strömmen till lamporna är ”alltid till” och använda IKEA smartlampor med deras trådlösa strömbrytare. Inloggade ser högupplösta bilder Logga in Skapa konto Gratis och tar endast 30 sekunder #lamputtag #relä
Reläet styrs från en trådlös knapp. Jag har tänkt byta ut till en Wago så att strömmen till lamporna är ”alltid till” och använda IKEA smartlampor med deras trådlösa strömbrytare.
Hannuse #2 Medlem · 1 874 inlägg 3 jul 12:31 Hannuse Medlem 1 874 inlägg 3 jul 12:31 #2 Ja, i och med att du redan har en Nexa-pryl där, så har du hela tiden spänning dit. Mät innan du pillrar, men det kommer att fungera som du har tänkt.
Ja, i och med att du redan har en Nexa-pryl där, så har du hela tiden spänning dit. Mät innan du pillrar, men det kommer att fungera som du har tänkt.