Jag letar efter en duschvägg/dörr, har redan ett duschgörn med 3 väggar, och istället för duschdraperi vill jag ha en passande dörr/vägg.
Hittat en från Scanbad http://www.bauhaus.se/webshop/badrum/dusch/duschvagg/tina-120-130.html . Svårt att hitta några flera åtminstone i denna prisklassen, har någon några tips att komma med? Jag har en öppning på 123cm.
Har också utanpåliggande vattenrör på båda sidor, vet inte om Scanbads kan installeras i såna fall, väntar på svar från bauhaus.
 
Vi har också 3 fasta väggar i duschen och utanpåliggande rör i bägge våra badrum och satte in Hafa Ice, en ca 87 cm och en ca 109 cm. Kanske lite dyrare än Bauhaus, vet inte om de är bättre, men vi är nöjda med resultatet. Badrumskillen knorrade lite över att profilerna inte var bredare för rörgenomföringens skull, men det blev snyggt.
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.