Prisvärt, även om du lägger på momsen som det inte var på din länk. Har inte provat Makita men det är ju ett känt märke. Men det beror ju sedan på om du tänker köpa flera 10,8V maskiner och vilka du då behöver, jag kan inte Makitas sortiment.
http://www.axminster.co.uk/makita-df330dwxp-pink-drill-driver-li-ion-108v-prod858258/
Ska du ha 10v så kan du lika gärna göra en god gärning på en gång
Ska du ha 10v så kan du lika gärna göra en god gärning på en gång
Det är ju trots allt ingen förmögenhet, köp de du gillar då både är märkena har bra maskiner.statte skrev:
Däremot om du i en nära framtid vill ha en GOP-multimaskin, minitigersåg, etc, så väljer du Boschen.
Har själv 7-8 Bosch 10,8V maskiner och det är smidigt att då ha ett antal batterier att byta med. När jag håller på med något brukar jag ha dragaren, knackaren och GOPen med mig, dvs borra, skruva och lite kapande.
Köpte mig ett par grundkit Bosch 10,8 så jag har totalt 4 batterier och därefter har jag köpt lösa maskiner utan batterier och laddare och det blir riktigt prisvärt, t ex runt 1000 kr inkl moms för en mini-tiger på Swedol när dom kör kampanjer ibland. Med 4 batterier funkar 10,8 maskiner väldigt bra även om man kör hårt. Gillar Bosch blå generellt, starka, prisvärda och 3 års garanti. Deras minsta skruvdragare http://www.axminster.co.uk/bosch-bo...driver-li-ion-in-l-boxx-108v-13ah-prod827161/ är min största favorit, den plågar jag i alla möjliga sammanhang, köpt borr med bitsfäste, så jag använder denna maskin i väldigt stor utsträckning
http://www.verktygsproffsen.se/produkt/Bosch-108v-Minimonster-Set-3-x-Batteri Ett trevligt kit!
http://www.verktygsproffsen.se/produkt/Bosch-108v-Minimonster-Set-3-x-Batteri Ett trevligt kit!
Det finns paket med allt detta, skruvdragare och slagskruvdragare, och lite mer på ebay.de för ca 3200 ink frakt till sverige.
Inloggade ser högupplösta bilder
Logga in
Skapa konto
Gratis och tar endast 30 sekunder
Redigerat:
Klicka här för att svara