Ja, efter att ha kollat på lite videos verkar den riktigt användbar. Däremot har jag inte hittat några frässtål än så jag får behålla fingrarna ett tag till. :-)
 
Hej,

Jag har också en KIMAC men hittar inte så mycket info om den. Den verkar vara en enklare variant av din.
Har du koll på hur jag skulle ta reda på det? Jag vill gärna sälja sedan till någon som kan använda den, jag har inte plats. Jag tror att jag har en del delar. Om jag inte blir av med hela paketet kanske du vill ha delarna.

Det som står på är:
TopTEX XAAGF
Byggt 1997
3x3Pk+1x0.25Pk
280 mm såg
170 m fräs

/z
 
Jag vet tyvärr inte mycket om den. Tror den vi har är från -96 och att farsan köpte den för 25-30.000kr. Antingen är dessa väldigt ovanliga eller så är de som använder den inte intresserade av internet. Det senare stämde bra på farsan. :-)
Vi är tyvärr inte intresserade av att köpa delar. Kanske ska vi försöka sälja vår också men inte än på ett tag.
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.