Hej.
Vi är 2 studenter från Högskolan i Halmstad som läser en kurs i entreprenörskap. Kursen innehåller ett moment där vi ska skapa en arffärsidé och därefter göra en affärsplan för ideén. Affärsidén lyder enligt följande:
Vi erbjuder unika möbler till dem som vill ha det där lilla extra, genom att köpa in unga talangers kollektioner och sedan sälja vidare dessa
Vår butik kommer att fungera som en kanal för nya designers som inte kommit ut på marknaden än. För en viss procent av försäljningspriset får designerna sälja sina produkter i vår butik.
Butiken kommer att bestå av en butikslokal med ett intilliggande kontor. Vi hoppas kunna utveckla unika mjukvaror för vårt företag samt produktportföljer för varje enskild designer. Det ska i utbudet finnas design i många olika smaker och stilar att kombinera.
Företaget kommer att bygga på bra relationer med unga, gröna.
Vi har nu skapat en enkätundersökning som vill väldigt gärna skulle vilja att Ni fyller i. Använd länken nedan för att komma till enkäten:
http://www.espub.net/rss/survey.aspx?ID=8a8a96522933d9e6d0028b6e071fd9b8
Tack på förhand!