3 819 870 läst ·
18 066 svar
3820k läst
18,1k svar
Dagens verktygsinköp!
Kikade på dom där, men jämfört med vissa jag kikat på på t.ex. Temu, så kändes dom där just billiga...så blev inget köp. Skönt att se att jag gjorde rätt val.Gimp skrev:
Skulle vilja ha något som passar mina Makitabatterier, men som inte är svindyrt. Finns det något privärt?
/Jocce
Självbyggare
· Stockholm
· 10 104 inlägg
Jag har Makitas stav med LED. Inte orimligt dyr, 700kr. Funkar toppen!Jocce81 skrev:
https://www.verktygsvaruhuset.se/product/makita-dml806-arbetslampa-18v-620-lumen
Här trillade det in en ny multisåg med ett gäng blad, som överraskning så fanns det ett kit med för att kunna ansluta till dammsugare, har inte haft det på tidigare maskiner ska blir spännande att se hur det funkar.
Inloggade ser högupplösta bilder
Logga in
Skapa konto
Gratis och tar endast 30 sekunder
Verktygstokig
· Norrbotten
· 879 inlägg
Öppningen är tillräckligt stor men backarna ganska låga så kanske. https://www.clasohlson.com/se/Bordsskruvstycke-med-kulled-Stanley/p/40-7835Hep skrev:
tänkte ett varv till. Skulle inte klämma slangen i gapet, kommer inte bli stabilt. Men gör ett par svep av spikband så backarna får något platt att greppa så kommer det funka perfekt!Hep skrev:
Första gången jag är medlen under prime-days så jag kände mig tvungen att skrolla igenom vad som erbjöds. Inte så mycket intressant men ett köp blev det i alla fall, min gamla av 100% kinesium slår ibland bra men oftast inte alls.
Inloggade ser högupplösta bilder
Logga in
Skapa konto
Gratis och tar endast 30 sekunder



