J Josefine Persson #1 Medlem · 46 inlägg 6 jun 2025 14:28 Josefine Persson Medlem 46 inlägg 6 jun 2025 14:28 #1 Är det någon som har erfarenhet av AC inbyggd/infälld i taket i ex sovrummet som har tips på ljudlösa sådana och hur är de? #ac #taket
Är det någon som har erfarenhet av AC inbyggd/infälld i taket i ex sovrummet som har tips på ljudlösa sådana och hur är de?
J Josth #2 Medlem · Stockholm · 13 086 inlägg 6 jun 2025 14:40 Josth Medlem Stockholm 13 086 inlägg 6 jun 2025 14:40 #2 Riktigt ljudlösa är de aldrig utan visst sus kommer alltid från fläkten. Sedan på takmodeller behövs också en kondensvattenpump som sätter igång emellanåt. Kräver också ett rejält tjockt tak för att det ska rymmas.
Riktigt ljudlösa är de aldrig utan visst sus kommer alltid från fläkten. Sedan på takmodeller behövs också en kondensvattenpump som sätter igång emellanåt. Kräver också ett rejält tjockt tak för att det ska rymmas.