4 363 593 läst ·
14 165 svar
4364k läst
14,2k svar
Tips om verktyg till bra pris - den nya tråden!
S
sinuslinus
Träskalle
· Östergötlands län
· 5 723 inlägg
sinuslinus
Träskalle
- Östergötlands län
- 5 723 inlägg
Man går ju till kundtjänst direkt så slipper man kassan helt.Ramnemark skrev:Det tipsen fick jag i denna eller en liknande tråd då någon hade råkat ut för det. Och det är nästan enklare att lösa det via kundtjänst än att skapa världens kö i den vanliga kassan. Dessutom är personalen ganska okunnig överlag så det känns enklast för alla 👍.
Jag visade bara netonnet's hemsida och så sänkte de priset
Medlem
· gävleborg
· 3 627 inlägg
åååh har bauhaus tagit bort 10 mils gränsen till fysisk butik?sharif skrev:Som en av Sveriges och Europas största varuhuskedjor för verkstad, hem och trädgård erbjuder vi alltid mycket låga priser - med garanti. Skulle du, mot förmodan, inom 30 dagar efter köpet hitta samma vara (samma varumärke och modell) till ett lägre pris någon annanstans, så får du köpa varan 12% BILLIGARE än hos konkurrenten. Det kallar vi ett tryggt köp!
Antingen sänker vi priset med motsvarande belopp eller så återbetalar vi mellanskillnaden om du redan köpt varan hos oss. Prisjämförelsen gäller inom 30 dagar från inköpsdatum mot uppvisande av kvitto eller kontrollerbara uppgifter om att varan finns att köpa till ett lägre pris, t.ex en annons. Jämförelsen gäller mot nationella butiker inkluderat deras webshoppar. Garantin gäller även för prissänkta produkter i annonser, flygblad etc. dvs lägre priser än ordinarie priser. Vid lokala prissänkningar inom bolaget gäller alltid BAUHAUS lägsta pris.
Var uppmärksam på att prisgarantin inte gäller varor som konkurrenter säljer som begränsat antal eller från renodlade webshoppar. Prisgarantin gäller ej beställningsvaror och omfattar heller inte offerter.
nu kan man alltså jämföra med typ harald nyborg trots att det inte finns nära...
S
sinuslinus
Träskalle
· Östergötlands län
· 5 723 inlägg
sinuslinus
Träskalle
- Östergötlands län
- 5 723 inlägg
Medlem
· gävleborg
· 3 627 inlägg
Även Proffsmagasinet har Hitachikampanj denna veckasinuslinus skrev:
http://www.proffsmagasinet.se/verktyg/paketerbjudande/hitachi
Husägare
· Västernorrland
· 2 514 inlägg
Husägare
· Västernorrland
· 2 514 inlägg
Detta måste ju ändå vara ett bra pris
2490:-
https://www.bauhaus.se/sticksag-18v-z-modell-djv181z.html
2490:-
https://www.bauhaus.se/sticksag-18v-z-modell-djv181z.html
Medlem
· Västerbotten
· 241 inlägg
Japp, och typ snett under 1900 importerat från Danmark. Makita sticksågscreamin-daemon skrev:
Och betalar man med banköverföring till deras svenska bankkonto så slipper man "gebyr" dvs kreditkortsavgift.Lillkorpen skrev:
Jag handla där emellanåt och det tar 3-4 dagar innan maskinerna kommer. För er som är företagare så anger man bara sitt eu momsregnummer så kommer det momsfritt och sen gör man bara en enkel anmälan i momsdeklarationen så kvittas det utan krångel.

