1 796 läst ·
4 svar
2k läst
4 svar
Risco Agility
Någon som har erfarenheter av Risco Agility? Jag är ute efter ett nytt larm och hade först tänkt på ett Bosch Easy Series men den larmfirma jag pratat med säger att till och med dom tycker att det larmet är krångligt. Dom föreslog Risco Agility om man vill ha helt trådlöst alt. ett DSC larm om man vill ha hybrid/trådbundet.
funkar helt ok, men har aldrig varit med om maken till att behöva många batterier, blir dyrt när det ska bytas då alla är lithium cr123 tror jag de va kostar styvt 100 spänn/st i innomhussirenen sitter de intem indre än 6 stycken
Det blev ett Agility, köpte det på alarmbutiken.com (fysiska butiken). Föredömligt enkelt att installera och programmera, men det tar ju ett tag att plöja igenom alla inställningar i manualen. Bra att kunna styra via SMS om man har besök av hantverkare, städare etc.
Klicka här för att svara