14 319 läst ·
17 svar
14k läst
17 svar
Makita batterier BL1830 och alternativ
Upptäckte nu att det finns en inbyggd fläkt som blåser på batteriet när den laddar haha så allt är nog precis som det ska hahaM Cameltoe skrev:
Den blåser väl till och med igenom batteriet?
Jag har funderat på om man skulle rensa kanalen någon gång då jag har haft laddaren ståendes på hallgolvet så det är säkert fullt med damm.
Jag har funderat på om man skulle rensa kanalen någon gång då jag har haft laddaren ståendes på hallgolvet så det är säkert fullt med damm.
Man får slipa bort en liten plastklack i de äldre maskinerna där batteriet ska slajda in så funkar det pörfekt med nya batterier 😁G Gabbe1 skrev:Så vitt jag förstått så funkar inte 4 och 5Ah batterier med mina äldre maskiner, inte om man ska tro de förklaringar som jag hittat online i alla fall.
Home depot är väl beläget i usa/canada?
I så fall tillkommer frakt, tull och moms. Jag har importerat alla mina maskiner från usa, men det var för åtta år sedan då man betalade 6kr för en dollar, idag är det inte aktuellt.
Klicka här för att svara
Produkter som diskuteras i tråden