Hej alla kloka ByggaHusare.

Ska beställa nytt kök imorgon efter 7 års "mycket snack och lite verkstad".

Jag kan inte påstå att jag har engagerat mig supermycket utan sambon har fått driva projektet framåt...

Nu verkar det i alla fall som att det blir IKEA, och det blir väl bra antar jag. MEN; Det enda(!) önskemålet jag har är ett sånt där högskåp/skafferiskåp som man kan dra ut hela altet, dvs lådorna följer med luckan ut, så att man kommer åt allt. (i motsatts till det vi har nu, när man kommer åt den yttersta 10% av innehållet, och svär som en borstbindare för att rota fram det som är längst in)

Döm om min förvåning när det nu visar sig att IKEA har slutat med den sortens skåp :eek::eek: Varför det? Dom verkar ju skitsmarta :confused:

Min fråga är då: Går det att köpa inredning till ett sånt skåp hos tex Ballingslöv eller HTH och skruva in i skåpet?????? Nån som testat?

(40 bredd, 220 högt inkl sockel)
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.