Hejsan jag satt och funderade på mitt elavtal som var på väg att gå ut å då halkade jag in på Elskling
för att göra det lite kort så förhastade jag mig och skrev på för ett elbyte och allt skedde med blixtens hastighet med olika bekräftelser.
men efter att blivit varnad för att den elleverantören är oseriös så kollade jag runt på nätet om dom.
dagen efter kontaktar jag Elskling och vill ångra bytet inga problem säger dom och skickar bekräftelse på att det är annullerat , jag vidare befodrar mailet till dom olika inblandade bolagen nätägaren/det nya bolaget och det gamla, ingen reaktion från någon av dom
Alltså har inte bytet skett ännu iom att det gamla avtalet inte gått ut ännu , ska jag sitta lugnt i båten eller ska man rota vidare i att jag inte fått bekräftelse från alla respektive bolag ?
 
FYI obefogad oro det löste sig utan problem
 
  • Gilla
Bangan och 1 till
  • Laddar…
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.