He! Vet ej om någon studerat A-hus sk ränterabatt på deras hemsida? eller har synpunkter på A-hus kvalité?
I den tidigare versionen av ränterabatten på deras hemsida så fanns det inga villkor som stipulerade när avtalet skulle vara undertecknat. Efter att jag som redan tecknat avtal meddelat dem mitt önskemål om att nyttja denna rabatt har de nu sedan i fredags förra veckan lagt in en ny punkt om när avtalet skall vara tecknat.
Jag blev hänvisad till en försäjningchef därnere vid namnet Peter Adsell som sa att jag måste begripa att det bara gällde nytecknade avtal. Jag sa då att det är fullt möjligt att det så de avsett erbjudandet, men att det inte står så, och jag meddelat dem att jag ville ha detta erbjudande.
Efter en lång diskussion där jag också nämnde att deras kvalitétskontroll har en hel del att önska och att i pricip alla Elitfönster och dörrar varit skadade så att det skall komma en från Elitfönster och "fixa" de nya fönstren samt att det finns ett stort antal andra saker som inte varit rätt, så var välkommen att gå vidare med frågan (rättsprocess).
Vad har ni för erfarenheter av A-hus?