1 773 207 läst ·
19 554 svar
1773k läst
19,6k svar
GAAAAHHHH!!!
Kan själv!
· Trelleborg
· 20 427 inlägg
Den står hemma, tanken med ISPns router var att ha wifi på nya stället medans vi pysslar där.Alfredo skrev:
Men får bli eget SSID där så länge, och lägga in det i de enheter som behöver det.
Så kommer min befintliga router som tillåter mig att sätta vilket lösenord jag vill följa med i flytten.
K
Kakelugnen566
Husägare
· Smålands ostkust
· 1 666 inlägg
Kakelugnen566
Husägare
- Smålands ostkust
- 1 666 inlägg
Jag har haft ischias och sjukgymnasten hade ett knep...OM du inte kan ligga på magen..DÅ har du ischias!!!Isakare skrev:
Järnvägars vad ont det gjorde! Jag skrek rätt ut och pallrade mig runt på rygg så fort jag bara kunde! Hua inte trevligt alls 😢
Det var nått jag inte hört, kul att veta.K Kakelugnen566 skrev:
Men jag sover mest på magen, med fötterna hängande utanför sängen för då det minst ont.
Jag hade falsk ischias en vända häromåret, det var det som fick mig att tänka att det kan vara problemet. Någon muskel som klämmer på en nerv i höften?K Kakelugnen566 skrev:
Diversearbetare
· Göteborg
· 11 524 inlägg
Falsk ischias är vanligtvis stressrelaterat har jag fått lära mig. Antingen fördriver man fritiden med att löpträna utan återhämtning eller så är man omedvetet stressad på jobbet eller i vardagen. Jag hade en kund som var smärtläkare och forskade kring det här och annan smärta. Han diagnosticerade mig för samma åkomma. Det rog två sekunder för honom att hitta ”felet”.kashieda skrev:
Precis som du noterar, bör man fundera lite på orsaken. Det är en muskel (piriformis) som löper parallellt med ischias genom bäckenet. När muskeln blir inflammerad klämmer den på ischiasnerven.
K
Kakelugnen566
Husägare
· Smålands ostkust
· 1 666 inlägg
Kakelugnen566
Husägare
- Smålands ostkust
- 1 666 inlägg
Kan själv!
· Trelleborg
· 20 427 inlägg
Spicy pillow!
Husägare
· Jönköping
· 6 134 inlägg
MRRRGGGHHHHAAAAHHHH!!! Har en nerv i nacken, på tal om det, som lätt hamnar i kläm, och det har den gjort idag igen. Kan knappt tänka när smärtan strålar upp under huvudskålen och ut över ögonen.
Amputation har övervägts, och framstår fortfarande som ett rimligt alternativ.
Amputation har övervägts, och framstår fortfarande som ett rimligt alternativ.



