Hej!
Jag har problem med en tvättmaskin som inte vill pumpa ut vattnet. Det är en Electrolux Steamsystem.
Det kom upp en felkod E10 häromdagen som enligt en googling betyder att den inte tar in vatten men det gör den alltså. Problemet är att maskinen en bit in i programmet inte pumpar ut vattnet/tar in för mycket vatten. Är det någon som har koll på vad det kan vara ? Är det värt att försöka laga den, den är ca 8 år gammal? Eller är det bara att kasta och skaffa en ny?
 
  • Electrolux Steamsystem tvättmaskin med felkod E10-problem, visas i en diskussion om maskinens oförmåga att pumpa ut vatten.
    Inloggade ser högupplösta bilder
    Skapa konto
    Gratis och tar endast 30 sekunder
  • Electrolux Steamsystem tvättmaskin uppvisar problem med vattenpumpning, synlig med felkod E10 enligt inlägg. Frontal vy med papperskorg nedan.
    Inloggade ser högupplösta bilder
    Skapa konto
    Gratis och tar endast 30 sekunder
  • Electrolux Steamsystem tvättmaskin med display och knappar, problem med vattenpumpning beskrivs i texten.
    Inloggade ser högupplösta bilder
    Skapa konto
    Gratis och tar endast 30 sekunder
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.