Har problem med att välja sidor till vår kommande köksö. 2,40 x 1,00 m. Grå/Svart Granitskiva och lådhurtsar i högblank vit.

Vad tusan skall man ha för täcksidor och rygg..?

Några roliga förslag någon ?:O
 
Hemmakatten
Jag tror mer på att man inte ska "skoja" till det. Har ni vita skåp för övrigt tycker jag ni skall ha samma som täcksidor och rygg. Men har ni tex bambu på annat ställe i närheten kan det bli fint om ni tar upp det materialet på sidorna. Fast inte med en granitskiva ovanpå, det blir för rörigt (tycker jag), i så fall skulle jag valt en vit bnänksiva eller en bänkskiva i genomfärgat glas.(jättesnyggt men jättedyrt).
 
Är det ett alternativ att bygga in ön i ett "U" av vanlig vägg av regel och skivor? Ser rejält ut + att du slipper förankra skåpen i golvet för att få en säker lösning, du kan göra som vanligt och skruva dem i "U"-väggen.
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.