A ante.b #1 Medlem · 99 inlägg 25 sep 14:24 ante.b Medlem 99 inlägg 25 sep 14:24 #1 Fönsterlist som är spikad och sitter väl, går det såga me multiverktyg mellan gips och list? eller såga av spiken i listen utifrån?
Fönsterlist som är spikad och sitter väl, går det såga me multiverktyg mellan gips och list? eller såga av spiken i listen utifrån?
Centano #2 Husägare · Västra Götaland · 1 860 inlägg 25 sep 15:43 Centano Husägare Västra Götaland 1 860 inlägg 25 sep 15:43 #2 Är det fogat mellan listen och väggen brukar det räcka med att skära med en kniv och sedan lossa listen med en litet brytjärn. Foto underlättar dock.
Är det fogat mellan listen och väggen brukar det räcka med att skära med en kniv och sedan lossa listen med en litet brytjärn. Foto underlättar dock.