Tjena! Ny här i forumet.
Det är så att jag har tänkt fixa till tvättstugan i källaren då det ser förjävligt ut och är smått ojämnt (golv och väggar) och har försökt planera till hur jag ska ordna till det, men skulle vilja ha lite stödhjälp på vägen.
Har fixat till taket med spottar och nytt tak som ska va mer rakt och jämnt. Sen nästa steg är ju då väggarna som är i betong gissar jag på, och då dem är ojämna och inte alls bra tänkte jag att jag ska regla upp nytt med stålreglar och stålskenor. Som ni ser är inte betonggolvet heller särskilt fint och jämnt och tänker då hur jag ska ta mig vidare med väggarna..
Ska jag bara regla upp så att väggarna blir raka även fast golvet inte är rakt och jämnt och får då krabba en massa med stålskenan på golvet, eller vad skulle någon erfaren göra i detta läge?
Slänger upp en bild då det är roligt med för-bilder
Tack på förhand!