Hej, är som ni ser newbie på forumet. Har sökt lite efter trådar om bra inredningsprogram men inte hittat något. Jag har sett igenom listan som finns på denna site men dom är lite för avancerade (rör sig ju mer om att bygga nytt hus och inte inreda).
Jag söker ett som är snäppet mer avancerat än IKEAs köksinredare. Har just köpt ny lägenhet och vill bygga upp den i 3D och planera lite med möbler etc innan den står färdigbyggd.
Hej, jag letar efter samma som dig. Det enda jag har hittat är lite olika ritprogram på köks och badhandlares hemsidor. Det bästa hittills är nog badrumsinredningsprogrammet på www.bad-varme.se.
Har testat ett par program nu men dom flesta har varit onödigt krångliga och/eller värdelösa. Det bästa jag tittat på hittils heter Room Arranger (roomarranger.com) men jag fortfarande inte hittat hur man kan sätta egna texturer på saker (som väggar etc). 3D delen är allmänt kass.