Vi skall renovera bottenplan på vårt hus och kommer samtidigt bygga ut vardagsrummet i form av en integrerad glasveranda. Men bottenplanet innefattar även kök, ett sovrum, entré, toalett och tvättstuga. Se nuvarande planlösning nedan + vår tänkta tillbyggda glasveranda.
Inloggade ser högupplösta bilder
Logga in
Skapa konto
Gratis och tar endast 30 sekunder
Vi tänker oss en öppnare planlösning och vardagsrum och utbyggnad skall finnas där det är idag då vår utsikt är åt det hållet. Men utöver det så är det relativt fritt fram att riva och flytta alla de andra väggarna och rummen.
Rummen som skall få plats är alltså ett sovrum, en kombinerad tvättstuga/badrum, en gäst-toalett, ett kök, en hall/entré och då vardagsrummet. Tacksam för feedback och förslag på hur vi kan tänkas få plats med detta på bästa sätt.