Min maskin kom med ett huvud som liknar det högra. Det höll nåt år, helt ok. Utbytesmodellen som finns i Svenska handeln är den till vänster och kostar ca 700:-. Jag har nu förbrukar två sådana ersättningshuvuden. Det sista höll i ca 4 veckor och är nu slut! Ska de inte hålla längre? Vad är er erfarenhet?
Köpte ersättning på ebay (Kina) som liknar de till höger. Det höll i ca 1 år. Har nu beställt en sådan laddning till. Såg att de nu också hade ersättningsknivar till den nya modellen till vänster, så jag beställde en sådan också för test.
Använder någon "badkaret" med tillhörande vätska för rengöring och underhåll? Om jag fattar instruktionerna rätt så går det åt en flaska per månad, och en flaska kostar ca 150:-. Var är det jag missat här?