Vad heter det?

Ännu en grej jag inte lyckas googla.. jag vill ha ett stort fönster mellan köket o terassen som på sommaren kan öppnas så det försvinner helt uppåt och inte hamnar i mitten av ramen som dessa brukar göra, har 8 såna mitten-fönster redan. Jag vill att det ska bli så att man kan laga o duka upp saker på bänken innanför o så kan man kan hämta utifrån terassen, så fönstret ska lägga sig upp i överkanten av fönsteröppningen en bra bit över stå-höjd.

Tack för tips ☀️
 
Topphängda/Överkanthängda, men brukar inte vara så höga.
 
T Tjrex skrev:
Topphängda/Överkanthängda, men brukar inte vara så höga.
Sparfönster har
 
Kök med öppen serveringslucka och vit bänk, synlig kyl och skåp i bakgrunden, tegelvägg och några föremål på bänken i förgrunden.
Inloggade ser högupplösta bilder
Skapa konto
Gratis och tar endast 30 sekunder
 
Detta måste väl ändå finnas? Är jag den enda någonsin i sverige som ville ha detta 🤣 Jag kan tillverka den själv i verkstan men vore ju bra att kunna köpa grejer ibland för att jag hellre hade gjort något annat än snickra..
 
Klicka här för att svara
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.