Byggahus.se
Har lite funderingar... en del av garaget har gjorts om till ett kontor. Min tanke är om vi kan dela av en större del av garaget för att omvandla till allrum.

Tex sätta upp en vägg där fönstret slutar. Så blir det som ett förråd kvar.

Men hur gör man rent praktiskt? Så enkelt som möjligt? Tex. med handfat, vattenutkastate och golvbrunn? Kontoret är väldigt enkelt men mysigt. Tänker något liknande.
 
  • Screenshot_20181212-133242_Hemnet.jpg
    Inloggade ser högupplösta bilder
    Skapa konto
    Gratis och tar endast 30 sekunder
  • Screenshot_20181212-133245_Hemnet.jpg
    Inloggade ser högupplösta bilder
    Skapa konto
    Gratis och tar endast 30 sekunder
  • Screenshot_20181212-133248_Hemnet.jpg
    Inloggade ser högupplösta bilder
    Skapa konto
    Gratis och tar endast 30 sekunder
För lite information för att ge vettiga svar. Rita upp hur vatten och avlopp går i garaget och hur det ansluter mot övriga huset.
 
Har inte riktigt koll på det. Funderar mest på om det ens är möjligt. Står inför ett ev. husköp och vill veta möjligheterna :)
 
Klart det går med mer eller mindre stora ingrepp i vatten och avlopp. Men det är fortfarande omöjligt att säga omfattningen utan att veta hur allt är kopplat.
 
Ok. Tack ändå för att du tog dig tid!
 
Vi vill skicka notiser för ämnen du bevakar och händelser som berör dig.