Kan tyvärr inte svara på dina frågor. Beror ju på hur tjockt glaset är. Samma med värmen där. Beror också på tjockleken kan jag tänka mig.
Men jag personligen tycker inte det är en bra idé. Dels för att man svettas och då blir glaset halt och för att inte tala om hur smutsigt det blir.
Men jag personligen tycker inte det är en bra idé. Dels för att man svettas och då blir glaset halt och för att inte tala om hur smutsigt det blir.
Förstår. Googlar man på lite bilder med glasvägg är det inte helt ovanligt att lavarnas kortsida möter glaset, därav frågorna..Polacoloco skrev:
Hur gör man rent glaset om lavarnas kortsidor går mot glaset. Den typen av glas får man väl hålla efter jämt misstänker jag.
Då bör man väl fästa ryggstöd/handlist etc i änden på laven så at man har ngt att luta sig mot...O Olf Oggler skrev:

Inloggade ser högupplösta bilder
Logga in
Skapa konto
Gratis och tar endast 30 sekunder
Liknande trådar
-
Hur ansluta pulpettak mot befintlig yttervägg?
Tillbyggnad -
Regeringen ändrar sig om bidrag mot invasiva arter
Artikelkommentarer -
Trasig motor ventilation
Ventilation -
Nyproduktion: cykeltak lutar sig mot väggen i mitt äganderätt radhus.
Juridik -
5 (alla) tilluftsventiler övermålade/tapetserade - Rikshem lutar sig mot godkänd OVK
Ventilation